modecard

راهنمای مدکارت

تلاش تیم مدکارت کاهش پروسه های پیچیده و ساده سازی هر چه بیشتر روند خرید و استفاده مشترکین از خدمات و استانداردهای درنظرگرفته شده از سوی این کارت تخفیف استثنایی است. 

۱-    اشتراک مدکارت 
اشتراک مدکارت به دو شیوه سازمانی و شخصی تعریف و اجرایی شده است.
الف- اشتراک سازمانی:
در این نوع اشتراک، نماینده سازمانی که خواستار استفاده پرسنل خود از خدمات مدکارت است، کافی است پس از ثبت  نام در سایت، به قسمت سفارش وارد شده و با انتخاب گزینه  سازمانی، درخواست خود را در باکس سفارش ثبت و گزینه های موجود را تکمیل نماید،( تنها ۴ گزینه را باید تکمیل نمایید). با انجام این عمل، یک پیام تایید درخواست برای تلفن همراهی که شماره آن را اعلام شده است، ارسال می گردد. پس از این مرحله کارها از سوی همکاران ما در بخش پشتیبانی به سرعت و دقت پی گیری خواهد شد. 
ب- اشتراک شخصی:
در این نوع از اشتراک، علاقمندان می توانند با ثبت نام در سایت و مراجعه به منوی سفارش مدکارت، درخواست خود را با انتخاب کلید خصوصی و پرکردن باکس های موجود ثبت نمایند. با انجام این کار یک پیام شامل کد پی پگیری ثبت نام به شماره تلفن همراهی که اعلام شده است ارسال می شود. پس از این مرحله کارها از سوی همکاران ما در بخش پشتیبانی به سرعت و دقت پی گیری خواهد شد. 
 -درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید تلفنی و یا به صورت حضوری ( با تعیین وقت ) با ما در تماس باشید.
 
۲-    استفاده از مدکارت
استفاده از مدکارت بسیار ساده است، پس از دریافت مدکارت خود کافی است برای بهره مند شدن از مزایای این کارت به هر کدام از مراکز خرید طرف قرارداد مدکارت مراجعه نمایید و هر کالایی را که در این فروشگاه ها عرضه شده است انتخاب کرده و بامراجعه به صندوق، وجه کالای مورد نظر خود را  با کسر درصد تخفیف محاسبه و پرداخت نمایید.
 
۳-    پیشنهاد های مهم:
الف: اطلاعات مرکز خرید مورد نظر خود را فهرست فروشگاه های طرف قرارداد مدکارت پیدا کرده و آدرس دقیق و درصد تخفیف ارایه شده را مطالعه نمایید.
ب: به تاریخ اعتبار مدکارت خود توجه داشته باشید. فروشندگان از ارایه تخفیف به مدکارت های تاریخ منقضی شده معذور هستند.
پ- سقف خرید هر مدکارت بر روی آن درج شده است. هر فروشندگان تنها تا سقف خرید درج شده بر روی کارت، مجاز به ارایه تخفیف بر روی کالا به مشترکین مدکارت هستند. 
ت- درصورت مراجعه به مرکز خریدطرف قراردادمدکارت در زمان اعمال تخفیف های فصلی فروشگاهی، تخفیف اعمال شده بر اساس انتخاب مشترک مدکارت صورت می گیرد. بدین ترتیب که مشترک مجاز است تنها از یکی از تخفیف ها استفاده نماید. یا تخفیف عمومی فروشگاه و مرکز خرید و یا تخفیف درج شده بر روی مدکارت.
ث- مراکز خرید متعهد به ارایه کلیه کالاهای موجود در فروشگاه در قالب کارت خرید مدکارت می باشند، مگر آنگه فروش یک یا چند کالا به دلیل مسایل مختلف در فروشگاه قفل شده باشد. توجه داشته باشید که این کالاها برای همه مشتریان فروشگاه تا زمان مشخص قفل می شوند. و امکان خرید آنها تااطلاع ثانوی وجود ندارد.
ج- کالا و یا کالاهای انتخابی خود را در زمان خرید به دقت بررسی کنید  تا دچار مشکل نباشد. با این حال در صورت مشخص شدن عیب و نقص،پس از خرید، فروشنده موظف به دریافت و تعویض کالای معیوب و  ناقص فروخته شده به مشترک مدکارت است مگر اینکه مشخص گردد ایراد مشخص شده پس از  خروج کالا از فروشگاه ایجاد باشد.
چ- فروشنده موظف است کالایی را که توسط مشترک مد کارت  بازگشت داده شده تا  ۴۸ ساعت پس از خرید تغییر دهد.  محصول جایگزین باید به لحاظ قیمت نزدیک به محصول بازگشت داده شده باشد .  توجه داشته باشید که فروشگاه ها نمی توانند به جای محصول پول نقد پرداخت کنند.

ح- توجه داشته باشید که تخفیف برای خرید برای زیور آلات اصل(دارای فلزات و سنگ های قیمتی) و لباس های سفارشی تنها به دستمزد تعلق می گیرد. همچنین به دلیل تلاطم قیمتی بازار و تفاوت در نرخ ها،خرید این گونه اقلام با مد کارت مشمول مرجوع کردن کالا تا ۴۸ ساعت نمی شود.
  

۴. قرعه کشی و تخفیف های استثنایی
مشترکین کارت تخفیف با انجام هر خرید با مد کارت وارسال تصویر فاکتور خرید از فروشگاه های طرف قرارداد به همراه تصویر پشت مد کارت خود (نمایش کد ۸ رقمی و شماره سریال کارت) تا ۷۲ساعت پس از  صدور فاکتور، در لیست قرعه کشی قرار می گیرند. توجه داشته باشید که هر فاکتور ارسال شده ۱۵ امتیاز دارد. هرچه امتیاز بیشتری کسب کنید ، شانس پیروزی در مسابقه افزایش می یابد.